Promacto

PROJEKSİYON FİLMLERİ
BEYAZ FİLM

Geniş bir görüş açısı sağlayan, yüksek lümenli projeksiyon cihazlarına uygun ters projeksiyon filmi.

  • Yüksek görüş açısı sayesinde daha geniş bir izleme imkanı.
  • Işık altında daha yüksek performans.
  • Konferans salonları, avm ve ev kullanımı için uygun.

KULLANIM ALANLARI

Yüksek görüş açısı sayesinde daha geniş açılardan izleme imkanı sunan beyaz film, sunum yapılan kapalı alanlarda ve geniş açı gerektiren bazı dış mekanlarda tercih edilmektedir.

Yarı geçirgen materyali, yüksek ışık gücündeki projeksiyon cihazlarıyla kullanımını mümkün kılar. Yapay ışıktan az etkilenmesi sebebiyle oda ışığı ve güneşin direkt vurmadığı saatlerde şehir ışığı altında kullanıma uygundur. Kontrast oranı şeffaf filmden daha yüksek, ışık tutulumu çok daha fazladır.


Uygulama Şekli

Beyaz filmi diğer filmlerden ayıran özellikler, geniş görüş açısı ve ışık konusunda şimarık davranmasıdır. Projeksiyon cihazından gelen ışığı dışarı verme oranı olarak en yüksek performansa sahiptir.

Bu özelliğinden ötürü kontrast konusunda siyah filmden geride olsa da, ışık konusunda kullanım alanı daha geniş ve pratik bir filmdir. Yapay ışık altında kullanıma uygun olduğu gibi, güneşin direkt olarak vurmadığı saatlerde dış cephelerde de kullanımı mümkündür.

Geniş görüş açısı sayesinde, eğimli dış cephe zeminlerinde ve kalabalık konferans salonlarında sıklıkla kullanılmaktadır.

Video Tercihi

Beyaz film ışığı patlatacağından ötürü, renk açısından doygun görüntüler kullanmak daha faydalı olacaktır. Kullanılacak görüntüde, yüksek ışığın renklere etkisinin göz önünde bulundurulması yeterlidir.

Işığı Tutma93%

Kontrast300:1

Holografik Görünüm20%

Ekran Yansıma Oranı 92%

FİLM GENİŞLİĞİ

152 cm

KALINLIK

100 μm

IŞIK G/Ç ORANI

6

GÖRÜŞ AÇISI

150 °
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

U/V TUTULUMU

% 99

SERTLİK

2 H

KARAKTERİSTİK

Geniş Açı

ÖRNEK GÖRSELLER

Bu kısımda filmler ve uygulanışı ile ilgili görselleri inceleyebilirsiniz. Daha ayrıntılı bilgi için iletişim sayfamızdan bize ulaşın.